شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش کنسول‌‌های بازی و لوازم جانبی

Inside مطلب متفرقه

صفحه شخصی من وبلاگ من - سردبیری در حسرت دیدن قهرمانی لیورپول
تصویر نویسنده
بهترین‌های فصل تابستان از دید پردیس‌گیم

اصولا اینطور جا افتاده که تابستان‌ها علاوه براینکه گرمای هوا موجب خشکسالی زمین می‌شود، صنعت گیمینگ هم وارد برهوت و قحطی‌ای می‌شود که تا رسیدن ابرهای پاییزی گیمران را سیاه‌پوش می‌کند، یعنی زمانی که هیچ بازی درست و درمانی عرضه نمی‌شود و طی یک توفیق اجباری اکثر ما مجبوریم آنهایی را که در طی سال گذشته آمده‌اند و به خاطر ترافیک بیش از حد عناوین خوب از زیر دستمان دررفته‌اند را تجربه کنیم و از این قبیل دردنامه‌ها.

امسال ولی تابستان رنگ و بوی دیگری داشت، هر چند با خبر تاخیر در عرضه نسخه غربی Persona 5 در ابتدا اندازه زهر تلخ جلوه می‌کرد ولی نوشداروهایی از قبیل No Man’s Sky ، Hyper Light Drifter و امثال HeadLander بلافاصله ‌آمدند که فارغ از بحث‌های پیرامونشان حداقل تا سال‌های آینده به یکی از عناوین پرارجاع در مقالات و سایر بازی ها بدل خواهند شد و ردپای نوآوری‌هایشان کم کم به عنوان نوعی استاندارد در گیم‌های آینده حل خواهد شد، تابستان امسال ما Lego Star Warsـی را داشتیم که به جرات می‌توان آن‌ را برترین نسخه سری لگو در چند سال اخیر تلقی‌ کرد، و نسخه آخر Deus EX که به احتمال غریب به یقین در ژانر خود هیچ مشابهی را در سال‌های اخیر نداشته و در ژانر سایبرپانک فعلا بی رقیب و یکه تاز است، شاید در سال‌های آینده از تابستان امسال اینگونه یاد شود که آغازی بود برای پادشاهی مجدد سری PES و شروعی بر افول یکی از برترین بازیسازان مستقل چند سال اخیر به نام Thatgamecompany که با آن 3گانه به غایت شگفت انگیزشان روی کنسول‌های سونی هرکدام از ما را به نوعی عاشق خویش کردند و در نهایت با جدا شدن اعضایشان و چند پارگی استودیو آثار ابتر و ناقصی همچون Abzu ازشان به یادگار ماند.

خلاصه که تابستان امسال انقدر خوب و پر بار بود که ما را در تیم تحریریه پردیس گیم به‌این واداشت دست به انتخاب برترین آثار فصل بزنیم و پروژه ای را آغاز کنیم که اگر خدا بخواهد در پایان تمامی فصول سال تکرار می‌شود، صرفا به این نکته توجه داشته باشید که تک تک این انتخاب ها از طریق رای‌گیری بین تمام اعضای تحریریه به دست آمده و انتخاب شخص و یا فرد خاصی نیست.

در فرم جدید انتخاب برترین‌های فصل از سه دید مختلف به بازی‌ها نگاه شده و نهایتا برترین‌ها در سه بخش مشخص شده‌اند: 1- برترین بازی فصل که به ارزشمند‌ترین بازی از دید نویسندگان پردیس‌گیم گفته می‌شود. 2- شایسته تقدیر که به عنوانی داده می‌شود که شاید برترین نباشد اما بدلیل ارزش‌کار و عناصر نوآورانه‌اش شایسته تقدیر است. 3- بهترین بازی تجربه نشده که این جایزه برای ارزش نهادن بر عناوینی در نظر گرفته شده که در جریان اصلی رسانه‌ای صنعت گیم از آن کمتر صحبت می‌شود اما بی شک ارزش تجربه برای تمام گیمر‌ها را دارد.

نکته: انتخاب ها براساس عناوینی صورت گرفته است که تا تاریخ 24 شهریور منتشر شده‌اند. همچنین در این بررسی بازی‌های بازسازی‌شده و ریمستر لحاظ نشده‌اند.

"Inside"

نقد بازی در پردیس‌گیم

سید محمدرضا مجاب: وقتی سازندگان Limbo بازی جدید خود را معرفی کردند، بسیاری تردید داشتند که مگر می‌شود عنوانی به خوبی Limbo ساخته شود؟ حتی توسط سازندگان خودش! همان Limbo با آن فضای هولناک و آن حس عجیبی که از ثانیه ی ابتدایی بازی وجودتان را می‌گرفت و رهایتان نمی‌کرد، با آن بی رحمی وحشتناکش، و با داستانی که مدت ها گیمرها را در فضای مجازی و حقیقی! به بحث و تبادل نظر واداشته بود. حالا و پس از عرضه ی Inside، به این فکر کنید که تیم 18 نفره ی Playdead تا کجا می‌تواند به پیش برود؟ Inside  نه تنها موفقیت های Limbo را تکرار کرده، بلکه یک پیشرفت چشم گیر برای سازندگان محسوب می‌شود. همانند Limbo، گیمر بدون هیچگونه راهنمایی در دنیای بازی رها می‌شود، نقش کودکی را بر عهده دارد که باید با انواع خطرات دست و پنجه نرم کند و توانایی های کودکانه اش او را محدود کرده، و صد البته ماجراهایی را تجربه می‌کند که به بهت و حیرت چند روزه ی مخاطب می‌انجامد! Inside را می‌توان یک الگو برای بازی های پلتفرمر قرار داد: بازی سعی نمی‌کند صرفا توانایی های گیمر در پرش از سکوها یا حل معماهای غیرمنطقی را به چالش بکشد، Inside مفاهیم عمیق و هولناکی را در لابه لای مراحل بازی و به طور غیرمستقیم به ذهن فرد وارد می‌کند.

یک حرکت ساده از دشمنان و حتی یک محیط ساده در اطراف شخصیت اصلی می‌توانند بیانگر نکات تاثیرگذاری باشند. دنیای بی رحم بازی، حس ترس را نه از طریق جلوه های بصری، بلکه آرام آرام و به صورت روانشناختی به شما تزریق می‌کند. چه بسا انسان هایی که با مشاهده ی یک کودک معصوم قصد جان او را داشته باشند، و چه بسا هیولاهایی که از آنها فرار می‌کنید ولی می‌خواهند نجاتتان دهند! Inside بدون هیچ ترسی ساختارشکنی می‌کند، هنجارها را به کنار می‌گذارد و سعی می‌کند متفاوت باشد، متفاوت روایت کند و پایان متفاوتی را برای داستانش رقم بزند. نتیجه ی کار ساخت عنوانی شده که به جرات می‌توان گفت نمی‌شود برای آن مثل و مانند پیدا کرد. باید بر سر تک تک اتفاقات آن بحث کرد، باید تمام نکات داستان را کنار یکدیگر قرار داد و باید آن را بارها و بارها تجربه کرد تا بیشتر و بیشتر به مفهوم آن پی برد. Inside نه تنها بهترین بازی فصل است، بلکه از همین الان باید آن را در لیست برترین بازی های سال قرار داد.

"Pro Evolution Soccer 2017"

نقد بازی در پردیس‌گیم

سینا ربیعی: "PES بار دیگر به دوران اوج بازگشته است" جمله‌ای که سالها در انتظار شنیدن‌ آن بودیم و اکنون با اطمینان و غرور می‌توانیم آنرا تایید کنیم. با تمام محدودیت‌ها، با تمام مشکلات و در فضایی کاملا ناعادلانه، PES Productions نتایج ریسک‌های خود را گرفته است، ریسکی که با تغییر انجین از نسخه 14 آغاز شد و اکنون ثمره این تصمیم، تبدیل شدن PES 17 به یکی از کامل‌ترین تجربیات فوتبالی ما است. PES 17 همان حس و حال نسخه‌های کلاسیک PES را دارد، همان شور و هیجان سابق اما با حفظ ریشه‌ها، یک تجربه کاملا مدرن را ارائه می‌دهد. چه از لحاظ شبیه‌سازی حرکات بازیکنان، چه از لحاظ عمق بازی و گیم‌پلی و چه از لحاظ ابعاد بصری، راز موفقیت PES در سال‌های اخیر این است که آنها به گذشته خود اطمینان کردند و سمت تقلید و کپی برداری از رقیب خود نرفتند، پیروزی را در ریشه‌های خود دیدند اما با حفظ ریشه‌ها اهمیت ارتقا و بروزرسانی و مدرن شدن را نیز درک کرده و نهایتا تجربه‌ای قوی، غنی و لذتبخش را با PES 17 ارائه دادند.

Pro Evolution Soccer 2017 هنوز با رسیدن به یک ایده‌آل فاصله زیادی دارد با این وجود فرمول نسل هشتمی PES به درجه رضایت بخشی رسیده است اما کابوس نسخه‌های تکراری نسل هفتم نباید تکرار شود و تنها در صورتی تاج سلطنت سبک شبیه‌ساز فوتبالی بار دیگر به Konami می‌رسد که این سیر صعودی را در نسخه‌های آینده حفظ کند. از لحاظ نیروی انسانی و منابع مالی PES Productions فرسنگ‌ها از رقیب خود در سطح پایین‌تری قرار دارد و در چنین شرایطی خلق عنوان قابل تحسینی نظیر PES 17 اهمیت بالاتری پیدا می‌کند، PES 17 شاید بهترین بازی فصل نباشد اما شایسته تقدیری ویژه است.

"The Turing Test"

نقد بازی در پردیس‌گیم

علی رجبی: شاید کمی کوتاه باشند و یا مقدار ناچیزی مشکلات فنی را با خود به همراه داشته باشد اما این ها دلیل بر کوچک بودن آن‌ها نیست، عناوینی چون "Undertale" یا “Event 0”سندی هستند بر این ادعا، پس توصیه می‌کنم قبل آنکه با خود بگویید شاید این ها تنها تعاریفی خالی باشند، به تجربه این قبیل بازی‌ها حداقل چند دقیقه بپردازید، آنگاه متوجه خواهید شد که ایده های کوچک نیز می‌توانند از ایده های بزرگ پیشی بگیرند و تجربه ای را به ما اهدا کنند که تا مدت ها آن را به یاد خواهیم داشت، تجربه ای که نه تنها لذت بلکه مقداری دانسته و علوم جدید را نسبت به دنیای اطرافمان به ما القا می‌کنند، مثل همین "The Turing Test” و داستان تعامل یک هوش مصنوعی و یک انسان. "The Turing Test" عنوان مستقلی که تنها برچسب "مستقل" را با خود حمل می‌کند و بهتر است به آن یک بازی کامل، یک چیزی که بیشتر از تنها یک عنوان مستقل عمل می‌کند، بگوییم.

بطور کلی این بازی از همه جهات متشکل از داستان، گیم پلی، گرافیک و صداگذاری سعی بر این دارد که حداقل رضایت را به مخاطب خود برساند و چه خوب که کاملا از پس این وظیفه خطیر برآمده و سرانجام تبدیل به عنوانی شده که ما از آن به عنوان "برترین بازی تجربه نشده" یاد کنیم. مهمترین ویژگی این بازی عدم وجود تکرار در آن می‌باشد در نتیجه انتظار چیزی را داشته باشید که شمارا بر روی صندلی هایتان میخکوب کند وگیم پلی آن متناسب همگان می‌باشد پس می‌توان به صراحت گفت عنوانی است همه پسند، نه زیاد سخت و نه خیلی آسان. در آخر دوست دارم بگویم که تجربه آن را به هیچ عنوان از دست ندهید مخصوصا اگر از طرفداران بازی هایی همچون “Portal” و یا “The Talos Principle” هستید، چالشی بزرگ در انتظار شماست، چالشی که ریاضیدان معروف "آلن تورینگ" خیلی وقت پیش آن را برای جهانیان مطرح کرد و اینبار نوبت به گیمرها رسیده تا پاسخ آن را بدهند.

بهترین بازی فصل تابستان از دید کاربران پردیس‌گیم

در نهایت برای حسن ختام کار، شما همراهان عزیز ما در پردیس‌گیم می‌توانید بهترین بازی فصل تابستان از دید خود را هم اکنون در بخش نظرسنجی سایت انتخاب کنید.

نوشته شده در: 2 مهر 1395
دسته: مطلب متفرقه، Inside
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Inside - E3 2016
  • Inside+Limbo Double Pack Retail Launch
  • Inside - Launch Trailer
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

هم orgin فیلتر شد هم battle.net هیج خبری نذاشتین وظیفه پردیس گیم به عنوان یک سایت گیمینک با این همه کاربر حداقل اینه که یک ارتباط با مسولین برقرار میکردین ما هم مطلع میشدیم جریان چیه ؟!؟!؟!؟!؟!؟؟!
orgin از طرف ایران فیلتر نشده که ! خود EA اومده ip ایران مسدود کرده ربطی به مسئولین ما نداره

s1107 بلاگ‌‌ نویس برتر 2 امتیاز 1 مهر 95، 17:07

من تحصیلات ادبی یا سینمایی ندارم. اما اینو میدونم که یک اثر باید از نظر داستانی "ابتدا" ، "میانه" و "انتها" داشته باشه. برخی آثار هم هستند که یکی یا دو تا از عناصر بالا رو ندارند ولی لازمه که یکی از اونها در ساخت اثر لحاظ بشه. مثل بازی قبلی (لیمبو) همین استودیو "پلی دد" که داستان بازی ابتدا نداشت و کاراکتر بازی چشم باز میکرد و خودش رو در یک جنگل یا دنیای موازی یا ... میدید. اما این بازی پایان داشت.

در حالی که بازی "اینساید" نه ابتدا داشت نه میانه و نه پایان ...

بعضی بازیها هستند که داستان سنگینی دارند و برای درک وقایع اون لازمه که وقت و فکر زیادی صرف بشه (مثل سری بازی متال گیر). اما بعضی آثار هم هستند که به قول مهران مدیری تخم مرغی ان و یک سری فقط برای اینکه بگن ما بهتر از دیگران میفهمیم به تمجید این قبیل آثار میپردازند. اگه از افرادی که به تمجید بازی "اینساید" مشغول اند در مورد داستان اون بپرسی و بخوای که از ابتدا تا پایان اون رو شرح بدن ، سریع ارور میدن.

به شخصه با توجه به نقد و امتیازها پیش از انتشار بازی ، توقع خیلی بالایی از اون داشتم. اما موقع تجربه بازی متوجه شدم که اکثر نقدها و امتیازهای داده شده به بازی تحت تاثیر فضا سازی غنی و تم حاکم بر بازی بوده (که انصافا در حد بالایی هست).

اما نه تنها داستان بازی منو جذب نکرد بلکه چیزی که بیشتر از از نبود خط داستانی مشخص و پایان بندی نامناسب منو اذیت کرد عدم چالش در یک بازی که اسم پازل و پلتفرمر رو یدک میکشه بود. آسانتر و همه پسندتر شدن بازیها بلاییه که به سر خیلی از استودیوهای جدید و خلاق میاد و مثل اینکه "پلی دد" هم شامل اونها میشه.

بدون شک بر خلاف لیمبو در هیچ کجای بازی به چالش کشیده نشدم (حتی یک بار). و اطمینان دارم که از زمان تجربه لیمبو تابحال باهوشتر نشدم دی: ...

بنظر من تنها دلیل موفقیت "اینساید" فضاسازی منحصربفرد (گیرا) و جذب مخاطب با خیل عظیمی از سوالات بیجواب بود (با توجه به شدت حس کنجکاوی در بشر و علاقه به مسائل نامفهوم و غیر قابل توضیح)

قطعا به انتخاب این بازی به عنوان بهترین بازی فصل توسط "پردیس گیم" اعتراضی ندارم چون با توجه بازیهای منتشر شده در این فصل انتخاب قانع کننده ای هست (خودم هم به این بازی رأی دادم).

اما بنظرم "اینساید" اون چیزی نیست که میگن (با توجه به دلایلی که بیان کردم) و بعنوان یک "بازی" نسبت به اثر قبلی این استودیو در رده پایین تری قرار میگیره ...

اگه واقعا اشتباه میکنم ، خوشحالم میشم که من رو از این اشتباه در بیارید
داری اشتباه میکنیاز اشتباه درت اوردم بروو حال کن

s1107 بلاگ‌‌ نویس برتر 0 امتیاز 2 مهر 95، 09:07

آورین
بازی Inside به شدت بازی قشنگی بود من خودم به شخصه بالای ۱۰ بار رفتم
پس مافیا 3 چی؟
بهترین های فصل "تابستان"...
سوتی بدی دادم
اینقدر قبلا برای زمان عرضه بازی شایعه شنیدم که...
بدون شک Inside یکی از بهترین و صد البته عجیبترین تجربه های زندگیم بود
متاسفانه هنوز نتونستم شاهکار Deus Ex رو تجربه کنم
اگه میخواین روی پلتفرم Pc بزنین فعلا دست نگهدارین چون خیلی مشکل داره
جدی؟؟ سایت PC Gamer که تو نقد از پورت بازی خیلی خوب گفته! ولی خوب حالا حالا ها نمیتونم تجربه کنم چون هم سیستم کفاف نمیده هم جیب خالیه!
مشاهده 2 پاسخ دیگر
دوستان کسی نیست به Deus EX رای بده
:دی مطمئن باشید در مقام اول بهترین بازی فصل نباشه در مقام دومش هست، اما واقعا شایستگی اول شدن رو در قیاس با Inside نداره
دمتون گرم این ایده ادامه بدید ... انصافا سال فوق العاده ای داریم سپری می کنیم و در همین تابستان سه تا از نامزدهای گوتی معرفی شدن Deus EX و Inside و WOW: L

قبل از اینا هم انچارتد 4 و دارک سولز 3 و اورواچ اومدن .... الان هم فورزا و NBA ترکوندن و بازی های بزرگ دیگه ای هم در راهن ... در کل اینو میخوام بگم یک جوی راه افتاده میگن نسل هشت خوب نیست تنوع و خلاقیت کمه اما اگر منصفانه نگاه کنیم همین سال 2016 یکی از بهترین سال های دنیای بازی بوده . حالا من تازه بهترین هارو گفتم مثلا در سبک شوتر 5 6 تا شوتر فوق العاده امسال عرضه شدن یا دارن میشن ... من در کل خیلی راضیم
در رابطه با Deus Ex MD باید بگم که مطمئن باشید از چندین نامزد اصلی GOTY نخواهد بود، با توجه به افت زیاد و مشکلات چندانش که هنوز درحال برطرف شدن هستن احتمال اینکه این بازی وارد چند نامزد GOTY جشنواره سال بعد بشه بسیار بسیار پایینه... Inside احتمال بسیار بالایی داره بجاش
داداش Falken احرف شما صحیحه لایک هم دادم ولی اینکه نسل قبل بهتر از این نسل بود حقیقت غیر قابل انکاریه
انتخاب شایسته ای کردید انصافا Inside تجربه فرای شاخی بود ! به نظر من در بین 3 بازی برتر امسال هم میتونه باشه ... ایده بهترین بازی تجربه نشده هم خیلی خوبه من خودم بازی Headlander به دوستان توصیه می کنم ...
بی شک Headlander هم عنوان جذابیه و صدالبته کاندید قوی ای برای بهترین بازی تجربه نشده فصل ولی مسائلی توی The Turing Test وجود داره که پرش بزرگی رو نسبت به Headlander میزنه از نظیر عدم وجود تکرار، البته نظر شخصیه D:
این نکته هم هست که سبک Metroidvania بین گیمرها کمتر شناخته شده...:دی