شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش کنسول‌‌های بازی و لوازم جانبی
ده ویژوال ناول برتر
نویسنده:
صفحه شخصی من - تیم نقد سایت انیم آپ با بیش از 5 سال فعا...
User_image

 بعد از ارائه مطلبی برای معرفی مفهوم ویژوال ناول ها، تصمیم گرفتیم که علاوه بر بست معرفی مفهوم، لیستی از برترین آثار این مدیوم را نیز ارائه بدهیم در نتیجه لیست ده VN برتر را براساس مجموع امتیازات MAL  و ANN و چند سایت معتبر دیگر از جمله Ranker و VNDB جمع آوری کردیم پس با ما همراه باشید.

رتبه دهم : Fate Hollow Ataraxia

بازِت فراگا مک رِمیتز، عضوی از اتحادیه جادوگری و اربابی (Master) در پنجمین جنگ جام مقدس، در چهارمین روز از این نبرد بیدار شده و بدون داشتن هیچ خاطره ای از اتفاقات قبلی با جنگجویی (Servant) جدید از کلاسی (Class) جدید که فقط یک عضو دارد به اسم انتقامجو (Avenger) همراه شده تا راز خود و همراه عجیبش را بفهمد و در این نبرد پیروز شود. رازی بزرگ و تاریک که به یکی از بخش های اصلی داستان پشت پرده ی دنیای فیت مربوط است.

این ویژوال ناول بعنوان دنیایی متفاوت همراه با جنبه های بزرگ و کوچک و نکته های ظریف داستانی از جهان بزرگ و بی نظیر فیت (Fate) ساخته شده است و یکی از VN های بسیار خوب طراحی شده تا به امروز است.

مجموع امتیازات : 89.8

رتبه نهم : Little Busters

در سال 2007 گروه Key ویژوال ناول دیگری را طراحی و روانه بازار کرد تا بار دیگر رشته احساسات طرفدارانش را به لرزش در آورد. LB Little Busters داستان پسری به نام ریکی (Riki) را بازگو میکند که پدر و مادر خود را از دست میدهد و در ادامه زندگی به پسری سرد و بی روح تبدیل میشود. تا وقتی که چهار نفر که خود را Little Busters مینامند وارد زندگی او میشوند و اشتیاق و خوشی را به زندگی اش بازمیگردانند. در نهایت ریکی بزرگ میشود و در دبیرستان دوباره این چهار نفر را ملاقات میکند، و در آنجاست که احساس میکند ورود Little Busters به زندگیش چندان هم عادی نبوده و در این بین چیز هایی هستند که از دیدش پنهان مانده اند، و حالا ریکی بدنبال فهمیدن و درک کردن زندگی خود است.....

این عنوان امتیازات خوبی را نصیب خود کرد و توانست فروش خوبی را نیز در ژاپن داشته باشد.

مجموع امتیازات : 90.1

رتبه هشتم : Muv – Luv : Complete

یک سری نسبتا پیچیده که چپتر اول آن یک داستان کمدی رمانتیک مدرسه ای را به نمایش میگذارد. تاکِرو شیروگانه دانش آموزی که دوران دبیرستانش در بدترین دوره زمانی دنیای Muv – Luv طی میشود. زمانی که حادثه بزرگ و مرگ آوری روی کره زمین رخ میدهد. طولانی بودن و پرمحتوا بودن این عنوان عالیست! بیش از 80 ساعت داستان و محتوای جذاب را در برگرفته و همچنین پیچش های داستانی جذابش باعث شده فروش خوبی داشته و امتیازات خوبی نیز بدست آورد. جالبتر اینکه انیمه Attack on Titan براساس آخرین چپتر این ویژوال ناول که دنیایی پساآخرالزمانی را به نمایش گذاشته، ساخته شده است.

مجموع امتیازات : 91.43

رتبه هفتم : Shuffle

در دنیایی که انسان ها در کنار شیاطین و خدایان زندگی میکنند، انسانی توسط هر دو طرف شیاطین و خدایان برای ازدواج و بستن پیمان صلح میان دو نژاد انتخاب میشود!

داستان بهمین سادگی شروع شده و با سادگی نیز پیش میرود ولی لذتی که در تجربه دنیای شیرین، کمدی و شاد Shuffle بخوبی دل منتقدین و خوانندگان را ربود و توانست جدای از فروش کم نظیر و محبوبیت فوق العاده اش نمرات خوب را نیز تصاحب کند.

مجموع امتیازات : 92.9

 

رتبه ششم : Zero Escape : Virtue's Last Reward

دانشجویی به اسم سیگما، زن جوان و مرموزی به اسم فی (Phi) و هفت غریبه دیگر با هم در بازی مرگ و زندگی گیر افتاده اند. آنها در مکانی گیر افتاده اند و مجبور به انجام بازی به اسم Nonary هستند که در آن با زندگی خود بازی میکنند تا بتوانند راز آورده شدنشان به این مکان را بفهمند. جایزه شان آزادیست و قیمتش هم بازی با زندگی یک دیگر است و انتخاب سرنوشتشان با خواننده است.این عنوان قسمت دوم از سری ویژوال ناول-گیم های  بسیار موفق Zero Time می باشد که قسمت سوم آن امسال (2016) نیز برروی کنسول های دستی منتشر شد و متای آن تا به الان 86 است. این ویژوال ناول رده سنی نسبتا بالایی را بعلت خشونت زیاد دریافت کرده است و برای رفداران سبک Gore میتواند تجربه جالبی باشد.

توجه : متایی که در این مقاله نوشته شده براساس مجموع امتیازات سایت های مربوط به ویژوال ناول ها میباشد و ارتباطی با امتیاز متایی که منتقدین بازی ها در Metacritic به آن داده اند ندارد.

 مجموع امتیازات : 93

 

رتبه پنجم : Katawa Shoujo

هیسائو ناکایی، دانش آموزی که در اولین قرار عاشقانه اش دچار حمله قلبی میشود، شخصیت اصلی این داستان به شمار میرود. بعد از نجات یافتن از حمله و رها شدن از تخت بیمارستان به دبیرستان افراد مبتلا به بیماری های خاص منتقل میشود و زندگی جدیدش را در آنجا آغاز میکند.  در طول داستان و در زندگی جدیدش با افراد جدیدی آشنا میشود و شادی، عشق، دوستی و ناراحتی های جدیدی را تجربه میکند.

این ویژوال ناول کاملا مجانیست و بر روی پلتفرم های PC/Android/iOS عرضه شده است. داستان زندگی هیسائو در دستان شماست. در این عنوان با یک دنیای بی نظیر عاشقانه، احساسی و عمیق آشنا خواهید شد که همراه با موسیقی های لذت بخش و گوشنواز، آرام آرام خواننده را عاشق خود میکند و در دریایی از احساسات غرق می کند.

مجموع امتیازات : 93.7

 

رتبه چهارم : Nine Hundred Ninety Nine

داستان 999 در مورد پسری جوان به اسم جونپی (Junpei) است که در مکانی که هرگز ندیده از خواب بیدار میشود و هیچ خاطره ای از اتفاقات قبل و مکانی که در آن بیدار شده ندارد. او درنهایت میفهمد که دزدیده شده و همراه با هشت غریبه دیگر به یک کشتی که در ناکجا آباد گیر افتاده آورده شده اند توسط دیوانه ای که از آنها میخواهد در بازی Nonary شرکت کنند اگر میخواهند زنده از این مکان بیرون روند.

قسمت اول سری ویژوال ناول-گیم های Zero Time که بر روی کنسول دستی Nintendo DS ارائه شد توانست در مدتی کم علاوه بر فروش زیاد، در لیست برترین تجربه های این کنسول دوست داشتنی قرار گیرد.

مجموع امتیازات : 94.1

رتبه سوم : Clannad

برترین ساخته Key و البته استاد بزرگ تراژدی نویسی; جون مائدا (Jun Maeda)! داستان در مورد پسری سال سومی به اسم اوکازاکی تومویا میباشد که رابطه ی خوبی با پدرش نداشته و پدرش هرچند غیر عمد باعث آسیب دیدن شانه تومویا شد. یک روز در حالی که تومویا در حال رفتن به مدرسه بود در راه با دختری دست و پا چلفتی و نسبتا عجیب به اسم ناگیسا فوروکاوا برخورد میکند. و این برخورد باعث شکل گرفتن رابطه دوستانه ای میان این دو و یک اتفاق تازه در زندگی تومویا میشود. بدون شک و بدون اغراق برترین داستان عاشقانه ای که در ژاپن نوشته شده است. چه انیمه ش و چه ویژوال ناولش توانست علاوه بر فروش زیاد امتیازات بسیار بالایی را کسب کند و جوایز مختلفی را تصاحب کند.

این عنوان به شهرت جهانی دست یافت و جون مائدا توانست همانگونه که قول داده بود اشک همه بینندگان و خوانندگانش را دربیاورد. Clannad یک تراژدی بی نظیر و یک رومنس بی رقیب در عرصه محصولات ژاپنی به حساب می آید که همه بینندگان و خوانندگانش را شیفته خود کرد. داستان تومویا و آینده ی او به انتخاب های خواننده بستگی دارد. و پایان های مختلفش آنرا به تجربه ای عالی و سرگرم کننده تر و البته غم انگیز تر تبدیل میکند. بدون شک تجربه ی این عنوان یک تجربه واجب برای همه انیمه بین ها به شمار می رود و البته داستانی که از خواندنش پشیمان نخواهید شد.

مجموع امتیازات :94.9

رتبه دوم : Fate Stay Night

اِمیا شیرو، پسری که ناخواسته وارد جنگی مخفی و باستانی که در آن 7 ارباب جادوگر همراه با 7 جنگجوی قدرتمند و افسانه ای در نبردی خونین و مرگ آور به پیکار میپردازند. اما زندگی اِمیا شیرو چندان هم بی ربط به این نبرد نیست....در این بین با افراد افسانه ای و دشمنان قدرتمند آشنا میشود و دوستان و عزیزانی را نیز از دست میدهد. هرچند راز اصلی جام برملا نمیشود ولی راز بزرگ دیگری در این قسمت از جهان سرنوشت (Fate) بازگو میشود. کینوکو ناسو نویسنده و خالق جهان فیت، توانست با این عنوان برای 14 سال بر دیگر ویژوال ناول ها حکمرانی کند. هنگامی که این عنوان ارائه شد برای چندین سال جوایز مربوط به VN هارا درو کرد و امتیازات بسیار بالایی نیز کسب نمود و فروش فوق العاده ش باعث شهرت جهانیش شد.  دنیای فیت دنیایی بشدت پیچیده، عمیق و فوقالعاده تاریک میباشد که هیجان زیادی ایجاد کرد و دنیای ناسو به راحتی توانست در ژانر مربوطه، یعنی دنیایی فانتزی و تاریک عناوینی همچون فاینال فانتزی و تیلز آف را در عرصه انیمه شکست دهد.

دنیای فیت را به همه طرفداران دنیاهای فانتزی، تاریک و پیچیده پیشنهاد میکنم. این شاهکار را از دست ندهید.

مجموع امتیازات : 95.8

رتبه اول : Steins;Gate

مرد جوانی به نام اوکابه رینتارو به همراه دوست دوران کودکی اش مایوری و یک هکر اوتاکو به نام ایتارو یا دارو در کنار هم جمع شده اند و "آزمایشگاه تحقیقاتی گجت های آینده" را تشکیل داده اند. آزمایشگاهی که بیشتر اوقات برای وقت گذرانی، حرف های عجیب غریب و جذب افراد عجیب غریبتر و همچنین اختراعات عجیب کار زیاد علمی دیگری انجام نمی شود....مگر یک مورد، یک تلفن مایکروویو! یک وسیله که موز های عادی را به موز های ژله ای تبدیل میکند ولی در یک اتفاق غیر عمد و پیش بینی نشده، زمانی که آزمایش در حالت غیر طبیعی انجام گرفت، اوکابه و دوستان فهمیدند که این دستگاه پیام هایی را نیز به گذشته میفرستد! و نه تنها این بلکه این پیام ها هر کدام گذشته را دستخوش تغییرات بزرگ و کوچکی میکنند...و در نهایت باید گفت که هر کاری که انجام داده اند، عواقب بسیار بزرگی در برخواهد گرفت.....

یک عنوان بی نظیر! یک شاهکار به تمام معنا! واقعا باید گفت تنها عنوانی که لایق شکست دادن قسمت اول سری بی نظیر فیت یعنی Fate Stay Night میباشد همین عنوان است! انیمه این عنوان نیز فوقالعاده کار کرد و کارنامه درخشانی از خود برجای گذاشت، ولی صادقانه بگوییم اگر ویژوال ناول SG را با انیمه ش مقایسه کنیم نتیجه جالب و البته قابل انتظاری بدست می آید. ویژوال ناول نه یک برابر بلکه ده برابر برتر از انیمه ساخته شده است. کسانی که انیمه را دیده اند و هنوز ویژوال ناول این عنوان رو تجربه نکرده اند واقعا پشیمان خواهند شد(البته مگر اینکه توانایی انگلیسی زیاد بالا نباشد) چرا که قطعا تجربه برترین ویژوال ناول ساخته شده تا به امروز، ویژوال ناولی که با احساسات خواننده خود بازی میکند، داستانش براساس تصمیمات خواننده پیچش های فوقالعاده و غیرقابل پیشبینی رو ارائه خواهد داد و شخصیت های جذابی که هرکدام به نوعی باعث تغییر سرنوشت اوکابه و بقیه اعضای آزمایشگاه میشوند، یک تجربه واجب برای همه طرفداران داستان های علمی و همچنین همه دوستداران انیمه در ایران میباشد.

مجموع امتیازات : 96.1

از علاقمندان به همکاری در بخش نقد، ترجمه و ادیت در زمینه انیمه، انیمیشن، مانگا و کمیک دعوت به عمل می آوریم تا به ما یاری برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت انیمه آپ مراجعه نمایید

"این مقاله در راستای سری همکاری های دو وبسایت پردیس گیم و انیمه آپ، برای سایت پردیس گیم تهیه گردیده است."

نوشته شده در: 18 مهر 1395
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • The Breakout Club
  • FROSTPUNK
  • Shadow of The Tomb Raider
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

عنوان Katawa Shoujo اولین Visual Novel بود که گرفتم و واقعا داستان خیلی عمیق و عجیبی داشت.
جالب بود.خیلی ممنون
چند سوال داشتم که امیدوارم اگه کسی میدونست جواب بده.
انیمه ای میشناسید که در حد و اندازه انیمه شاهکار کد گیاس باشه.رباتم داشته باشه بهتر.و اینکه برای انیمه کد گیاس ادامه ای می اد. و
انیمه Fate را چطور از اول نگاه کنم.تا حالا چند دفعه قصد دانلودشو داشتم اما نمیدونستم از کدوم سری شروع به دیدن کنم.و اینکه تا کی تموم میشه مانگا یا انیمه.
بیزحمت چند سایت انیمه خیلی خوب معرفی کنید.چه در مورد دانلود و چه نقد و بحث و...با تشکر
سایت انیم آپ همه موارد دلخواهتون رو داره
می تونید دانلود کنید، نقد هاشون رو بخونید، عکسهای مربوط به انیمه رو ببینید وهمچنین داخل بحث هایی که در قسمت نظرات هر انیمه هست شرکت کنید
واسه انیمه کد گیاس کلا دو فصل ساخته شده و یک فصل فرعی هم داره به نام
Code Geass: Boukoku no Akito که به صورت چند فیلم سینمایی ارائه شده
از کجا میشه دانلودشون کرد؟
از سایت انیم آپ می تونید دانلود کنید
www.1animup.tk
لیست کاملا درست و جالبی بود، با تجربه ای از بازی های بالا دارم ( جز Nine Hundred Ninety Nine و Katawa Shoujo) میتونم بگم بقیه جایگاهشون کاملا درست انتخاب شده، البته باید گفت که منتقدا اشاره کردن ویژوال ناول STEINS;GATE 0 حتی از نسخه ابتدایی هم بهتره فکرکنم باز تغییراتی پیش بیاد توی لیست ! در هرحال هنوز که افتخار تجربش دستم نیومده ولی امیدوارم بزودی بتونم تجربه کنمش
همه بازی های بالا به طرفداران انیمه که بازی های ویژوال ناول رو دنبال نمیکنن پیشنهاد میشه ..
تجربه ای که از STEINS;GATE و Fate Stay Night کسب کردم واقعا تجربه ای ناب بین بازی های VN حساب میشه، چیزی که تو بازی های این سبک کمتر یا اصلا مشاهده نشده بود تا به حال.
حیف که این سبک کمتر بین گیمرامون شناخته شده...البته حوصله و وقت هم میخواد ! همینطور علاقه
:دی Fate Stay Night....کسایی که بازی کردن نکته رو گرفتن :))
راستی انیمه هفته چی شد حداقل انیمه فصل معرفی می کردید بی معرفتا
دوست عزیز بخاطر مسائل درسی و نزدیک شدن کنکور سال جاری من واقعا وقت زیادی برام نمیمونه که اختصاص بدم به نوشتن، جدای از نوشتن یک سری نقد وبررسی باقی وقت رو میزارم روی درس متاسفانه چیزی برای بخش انیمه نمیمونه
شرمنده ولی درحال حاضر واقعا قادر به نوشتن زیاد نیستم
مشاهده 2 پاسخ دیگر