شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش کنسول‌‌های بازی و لوازم جانبی
نقد و بررسی STEINS;GATE 0

نقد و بررسی عنوان STEINS;GATE 0

"به قلم علی رجبی"

این نقد بر مبنا نسخه ارسالی ناشر برای وبسایت پردیس‌گیم نوشته شده است 

"دردی پایان ناپذیر، کلیدی سوی آرمان شهر"

درست بعد از اولین تلاش وی برای نجات "کوریسو ماکسیه" (Kurisu Makise) و  پیشگیری از خطرهای بعد از آن، "اکابه" تسیلم خستگی شده و بالاخره تصمیم می‌گیرد تا سرنوشت فعلی را بپذیرد و با یک دنیا حسرت و پشیمانی زندگی خود را ادامه دهد، زندگی‌ای که دیگر هرگز برایش یکسان نخواهد بود. مرگ عزیزترین کس وی، از دست‌دادن هرآنچه برایش جنگیده بود و مبارزه با بیماری‌ذهنی، آثار دانشمند‌دیووانه “Hououin Kyouma” را به کلی پاک‌کرده و تنها سوگواری و غم را بر جای گذاشته‌است. حال که"اکابه" فکر‌می‌کند دیگر هیچوقت قرار نیست باری دیگر وارد بازی با زمان بشود، خلاف انتظارات وی به واقعیت می‌پیوندد. "اکابه" به همایشی علمی دعوت می‌شود و برای تست پروزه‌ای با نام "آمادئوس"(Amadeus)، پروژه‌ای که معشوقه وی نیز بر روی آن کار می‌کرد، داوطلب می‌شود. ساخت هوش مصنوعی که دارای احساسات می‌باشد به وسیله خاطرات یک شخص. بنظر می‌رسد که باری دیگر زمان رقیب طلبیده و دانشمند دیووانه ما، شکسته‌تر از هرزمانی بازگشته تا پاسخ این دنیای سرد را بدهد. سرنوشت دنیا در دستان اوست..

"ناامیدی بی کران اکابه"

داستان این نسخه از بازی به بیان ساده‌تر پیش درآمدی‌است برای داستان اصلی، کسانی که بازی پیشین را تجربه‌کرده یا انیمه را مشاهده کرده‌اند، باید یادشان باشد که در قسمت 23 یا اواخر داستان کسی که کلید موفقیت و دست‌یابی به خط دنیایی که اکابه آن‌ را "دروازه اشتاینز" نام گذاشت، کسی نبود جز خود وی اما از خط دنیایی دیگری، خطی که بازی پیش روی ما آن‌ را به نمایش می‌گذارد. فضا و اتمسفر به مراتب سرد‌تر است نسبت به نسخه اول، فضایی سرشار از نامیدی و ناراحتی، لحظاتی که دوستان شما سعی در خوشحال کردن شما را دارند اما دریغ از ذره‌ای شادی، حال که همه چیز از دست رفته برای چه باید شادی کرد ؟

نقاط حماسی و مهم، چیزی است که این بازی ذره‌ای از آن دریغ نکرده، صحنه‌هایی که شما را به راحتی ناراحت‌کرده و اشک‌های برخی را جاری می‌کند، صحنه‌هایی که خود نمی‌دانید دیگر بخندید یا ناراحت باشید. همچون نسخه پیشین بازی از چندین پایان بهره می‌برد، و باید اعتراف‌کنم که برخی از پایان‌های بازی به راستی مرا به مرز گریه بردند! بنظرم باید به صداپیشگان این نسخه جایزه‌های فراوان داد و از نویسنده داستان قدردانی‌ها کرد، زیرا که آن‌ها در حس آمیزی و ایجاد زیبایی کارشان‌را به خوبی انجام‌داده و هیچ ایراد و نقصی نمی‌توان از آن گرفت.

"تولد دوباره دانشمند دیووانه"

با موج جدید وقایع، ذره‌ای امیدواری در وجود "اکابه" شکل می‌گیرد، اما گمان نکنید دنیا این‌بار به شما رحم خواهد کرد، بلکه این‌بار بی‌رحم تر از هرزمانی خواهد‌ بود. بازی در زمینه شخصیت‌پردازی و داستان هیچ از نسخه ابتدایی خود کم‌نداشته و حتی ارتقای‌ بسیاری هم یافته‌ است که خود ارزش اثر را دوچندان کرده‌ است. این‌بار ما شاهد شخصیت‌هایی کمی بالغ‌تر و حضور اشخاص جدید هستیم، همچون استاد دانشگاه "کوریسو" که از نقش‌های کلیدی داستان می‌باشد و در کمک به "اکابه" نقش پررنگی را ایفا می‌کند. این نبردی‌ است با دنیا، با تمامی قوانین طبیعت. آخرین شانس شما در نجات‌ دنیا اینجاست. عنوان پیش روی‌ ما در زمینه‌ داستانی و اجرای‌آن کاری‌فراتراز حد‌و‌سبک خود انجام داده‌است ! زیبایی به تصویر‌کشیدن سفر‌های زمانی، و یا حتی نشان‌دادن و نحوه اعمال کردن قوانین فیزیک در پایان‌های مختلف بازی و دست یابی شما به پایان نهایی، بی شک می‌توانم بگویم که این عنوان را به راحتی به بهترین Visual Novel‌ای تبدیل کرده که تا به حال تجربه کرده‌ام ! بازی‌ای که ثانیه به ثانیه شمارا حیرت زده می‌کند، آدرنالین شمارا بالا می‌برد و شمارا غرق در خود می‌کند.

گیم‌پلی بازی همچنان همانند نسخه پیشین، از سیستم Phone Trigger بهره می‌برد،  که این بار به آن Rine Trigger گفته می‌شود. سیستم گیم پلی بازی تا حدی بسیار زیادی تغییر کرده است، این بار شما می‌توانید بصورت زنده با دیگر شخصیت‌ها پیام مبادله کنید که به واسطه پیام شما، واکنش های متفاوتی را خواهید گرفت و دیگر خبری از فاصله زمانی نیست، همچنین شما می‌توانید استیکر بفرستید! که به شخصه واقعا بنظرم چیز جالبیست که بازی سعی کرده تا حد زیادی فضای یک گوشی واقعی را برای شما به ارمغان بیاورد، و حال می‌رسیم به سوپرایز بازی...همراه همیشگی شما در گوشی جدیدتان به لطف پروژه "آمادئوس"، یک "کوریسو" هوشمند ! بله تستی که "اکابه" برای آن داوطلب شده‌ بود به نوعی تعامل با یک هوش مصنوعی ساخته شده بوسیله خاطرات است که مهمترین کلید در نجات دنیا و رسیدن به دروازه "اشتاینز"، وجود دوباره "کوریسو" در زندگی "اکابه" می‌باشد، چیزی که انگیزه بسیاری به دانشمند داستان ما می‌دهد. این بار بازی کمی تنوع برای مخاطبان خود ایجاد کرده و این اجازه را به شما می دهد که داستان را از دید چندین شخصیت اصلی دیگر نیز دنبال کنید، البته برخی از آن‌ها ممکن است چندان مهم نباشند اما این مشکل خاصی نیست و شما هرلحظه می توانید صحنه های اضافی را Skip کرده و به بازی ادامه دهید. همچنین بازی دارای 6 پایان بوده که پایان اصلی را با توجه به انتخاب‌ها و مسیری که انتخاب می‌کنید نمایش داده می‌شود و البته سوپرایز این نسخه این است که شما برای دست‌یابی به آن حتی مجبورید چندین بار بازی را به اتمام برسانید تا گذشته خود را از مسائل مختلف آگاه کنید ! 

کمپانی 5Pb. که پیش از این بازی بر‌روی آثاری همچون Psycho-Pass، Phantom Breaker و یا Skip Beat! کار کرده همیشه به مخاطبان خود مجموعه ای از زیبایی های بی‌کران در زمینه طراحی و البته صداگذاری را ارائه داده‌ است که این امر درباره STEINS;GATE 0 نیز صادق می‌باشد، فضایی تاریک آمیخته با چاشنی علمی-تخیلی، اتمسفری بی نقص و جذاب را به شما ارائه می دهند که ساعت ها بدون آنکه لحظه‌ای از بازی کردن خسته شوید به بازی پرداخته و غرق آن شوید، توصیه می‌کنم حتما ساندترک بازی را بصورت جداگانه گوش دهید زیرا که تمامی قطعات موزیکال آن به شیوه ای هنرمندانه ساخته‌شده و انتظارات شما را بطور کامل به جا می‌آورد.

بازبینی تصویری:

سفرهای بین زمانی بازی، از نقاط زیبا و شگفت انگیز آن 


بازگشت دانشمند بزرگ، "هوئوئین کیوما!"


حقیقت پشت دست یابی به دروازه، کلید نهایی در دستان اوست

دیدار دوباره، بازگشت به آلفا

نکات مثبت

داستانی خلاقانه و به مراتب جذاب‌تر از نسخه پیشین که جهشی بزرگ به حساب می‌آید

گرافیک زیبای بازی

موسیقی دل نواز که به راحتی تا مدت‌ها در خاطره‌ها باقی می‌ماند

صداگذاری عالی

سیستم جدید Rine Trigger

پایان‌های محشر و میخکوب‌کننده

سخن اخر

عنوان “STEINS;GATE 0” را می‌توان یک پیشرفت کامل نسبت به نسخه قبلی دانست که از هرلحاظ ارزش بالایی را بر روی بازی اعمال می‌کند، آمیخته با مزه عشق و تراژدی، و البته یکی از زیباترین Visual novel هایی که تا به حال پا به صنعت گیم گذاشته است. اگر شما نیز از طرفداران این مجموعه هستید، این عنوان یک "باید" برای شما محسوب می‌شود، پس همین الان به فروشگاه رفته، بازی را بخرید و وارد بازی شوید، وقت آن است که  باری دیگر "دروازه اشتاینز" را بگشایید!

Verdict

STEINS;GATE 0 should be considered as a complete improvement compared to its previous successor and highly worthy, a story about love, death, tragedies, easily one of the best visual novels that has ever been created. If you’re one of its fans, then this game is a “must” for you, so buy it right now. Once more, it’s time to open the “STEINS;GATE

Pros 

Astonishing and beautifully written story

Amazing graphics

Smooth music, one that'd be stored in memories for a long time

Perfect voice acting

The Rine Trigger system

Excellent and breath taking endings

Score : 9.5 out of 10

نوشته شده در: 11 دي 1395
دسته: نقد و بررسی
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

چطور این بازی ایراد نگرفتن همه رو میگیرن
دوست عزیز وقتی بازی در سبک خودش هیچ ایراد و نقصی نداشته، چه ایرادی میتونم ازش بگیرم واقعا ؟
ممنون از نقد علی آقا :) واجب شد دوباره انیمه رو + نسخه قبلی بازی و این نسخه رو بازی کنم و ببینم !

جدا از داستان فوق العاده و پیچش هاش کاراکتر های این سری انیمه خیلی جذاب هستن به همه پیشنهاد میکنم ببین و اگه دلسرد شدین از شروع داستان لاقل تا قسمت 5 یا 6 ببینید ... واسه اونایی که بدون اطلاع میرن سراغ انیمه ممکنه خیلی گیج کننده باشه
خوشحالم که پسندیدی ^_^ حتما اینکارو بکن :دی درود بر تو !
لینک دانلود تمامی قطعات موسیقی بازی بصورت مجزا برای علاقه مندان...https://mega.nz/#!gpIkxQqY!RTkv5dySB3pgzCPMu6gRHTjj0U2ymWbJ4DiqwdPAwbg
ممنون بابت نقد این بازی نسخه PS Vita هم داره درسته؟
سلام
بله دوست عزیز نسخه PSVita هم داره
هوئوئین کیوما دانشمند دیوانه ♥
ده ندادی ! عجب !
نقد عالی بود. یه دور دیگه باس انیمه و متعلاقتش رو ببینم xD
علی یه شفاف سازی کن واسه همه، اگه بخوایم بازی ها رو انجوم بدیم کدوم ها مهم هستن و به چه ترتیبی باید کرد؟
والا چه عرض کنم، قلبا بخوام بگم هر 2 نسخه ارزششون در قیاس با دیگر سبکا و یا حتی از نظر داستانی 10 هست، شاهکاری فیزیکی و تکرار نشدنی که حقا داستانش ذره ای نقص و یا حفره نداره !
و واقعا هم نداره ! هرطور نگاه کنی همیشه یه جای داستان توضیح داده
و جالبش میدونی چیه ؟ داستان پایه 2009 نوشته شده
و الان این همه سال گذشته و اون حفره ها و سوالات کامل توضیح داده شده، نویسنده کامل بر کار خودش تسلط داشته و میدونسته چنین اتفاقی میافته، برای مثال اکابه میگه من اولین بوسم با تو(کوریسو) نیست و بعدها توی فیلمش بصورت فیزیکی این قضیه رو باز میکنه، واقعا حس مسافرت در زمان رو به نحو زیبا و احسنت بهت منتقل میکنه که من به زیبایی این اثر تا به حال ندیدم در این زمینه...
وگرنه نمرش واقعا 10ئه، شکی نکن !‌اما اینجا نقده و خب یکم دست من تو احساسات بستس
و برای شفاف سازی
عرض کنم که نگاه عزیزان
ابتدا انیمه + OVA اش که قسمت 25 تعبیر میشه + فیلمش رو مشاهده کنین
بعدش برین سراغ یه OVA اش که خیلی وقت نیست اومده اما کسی ازش خبری نداره با اسم Missing link -Divided by Zero- رو مشاهده کنین که مقدمه STEINS;GATE 0 هست، دقیقا نشون میده که اصلا خط بتایی که ازش تو قسمت 23 ویدیو میاد چطور تشکیل میشه و چطور اکابه به جواب میرسه
و سپس به این بازی بپردازین و یا صبرکنید انیمه اش بیاد که گرین لایت شده و تاریخ نداره فقط
همین :دی امیدوارم متوجه شده باشی
و مرسی خوشحالم که خوشت اومد از نقد