شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش کنسول‌‌های بازی و لوازم جانبی
با بزرگ‌ترین شکارچی تروفی‌های PlayStation آشنا شوید
نویسنده:
صفحه شخصی من وبلاگ من - یک گیمر که فرنچایز مورد علاقش هیلو هستش....
User_image

با بزرگ‌ترین شکارچی تروفی‌های PlayStation آشنا شوید

"ترجمه شده از وب‌سایت EuroGamer"

در ۹ آپریل سال ۲۰۱۷ جوانی بحرینی با نام «هَکَم کریم» (Hakam karim) که بیشتر با نام Hakoom شناخته می‌شود، یک صدای «پینگ» شنید که تمام دنیایش را از این رو به آن رو کرد.

هَکوم ساعت‌های گذشته را صرف کسب کردن تروفی Master of Quality در بازی Nioh کرده است، تروفی که ساعت‌ها تلاش را می‌طلبد، از آن تروفی‌ها که مردم درباره‌اش راهنماها می‌نویسند. اما ارزش آن را داشت و آن صدای «پینگ» این امر را ثابت کرد. این همان صدایی است که اعلام می‌کرد هَکوم تروفی پلاتینیوم عنوان Nioh را باز کرده است!

این تروفی پلاتینیوم Nioh تبدیل به ۱۲۰۰مین پلاتینیوم هّکوم شد.

تروفی‌ها و اچیومنت‌ها تبدیل به یک ساختار درونی دنیای گیمینگ شده است. هر عنوان PlayStation 4 دارای یک لیست تروفی و ماموریت‌هایی است که توسط سازنده‌ها پیاده شده است. زمانی که همه‌ی تروفی‌های لیست یک بازی باز شد، جایزه نهایی از آن شماست: تروفی پلاتینیوم.

به خاطر آن طبیعت سختش که مهارت و زمان زیاد می‌طلبد، دارندگان پلی‌استیشن که پلاتینیوم دارند هنوز بعد از گذشت ۸ سال از اجباری شدن تروفی برای بازی‌ها توسط سونی، جمعیت اقلیت را تشکیل می‌دهند. با این حال همین امر باعث ایجاد یک فرهنگی شد که در آن شخص انرژی خود را تنها برای بازکردن پلاتینیوم‌ها می‌گذارد.

تنها انگشت‌شماری هستند که از سد ۱۰۰۰ پلاتینیوم گذشته‌اند و فقط یک نفر است که از پس ۱۲۰۰ عدد برآمده است. هَکوم پیشتاز مسابقه پلاتینیوم  از سال ۲۰۰۹ است.

هَکوم همیشه قصد این را داشت که بهترین باشد. او می‌گوید: «همان زمان که در مورد پَچ تروفی پلی‌استیشن شنیدم هیجان‌زده شدم. قصد رقابت و قرارگیری در ۱۰ نفر برتر جهان را داشتم. زمانی که در لیست ۱۰ نفر برتر قرار گرفتم می‌دانستم که می‌توانم جایگاه اول را تصاحب کنم چرا که در حال بازکردن تروفی‌ها با یک سرعت زیاد بودم. این مرا به یاد روزهایی انداخت که عناوین MMO را بازی می‌کردم.»

هم‌چنین اگر خودتان را به عنوان یک شکارچی تروفی با هدف موفقیت می‌شناسید، تنها باید به یک جایگاه فکر کنید: «پلاتینیوم روی پروفایلتان می‌ماند. بیشتر افراد بیشتر از هرچیز به شمارش پلاتینیوم خود نگاه می‌کنند. بنابراین برای من، پلاتینیوم مهم‌ترین بخش پروفایل است. فرق زیادی بین حالتی وجود دارد که شما برای مثال ۱۰هزار تروفی با ۲۰۰ پلاتینیوم داشته باشید تا این که ۵۰ عدد آن‌ها پلاتینیوم باشد. این نشان‌دهنده میزان حرفه‌ای بودن شماست.»

قرارگیری در صدر اسان نیست. هَکوم برای این‌ که رقبایش جای او را نگیرند باید به معنای واقعی «همه‌ چیز» را بازی کند. پروفایل PSN او به مثابه یک راهنمای کامل برای کتاب‌خانه گیمینگ پلی‌استیشن است. بازی‌هایی در لیستش است که تنها در ژاپن عرضه می‌شوند و در غرب جایی ندارند. شاید عناوین تازه عرضه‌شده‌ای چون Eekeemoo: Splinters of the Dark Shard،  Mr. Massagy و Albedo: Eyes From Outer Space برای شما ناآشنا باشند و معنایی نداشته باشند اما این عناوین به مانند نان و کره یک شکارچی تروفی و پلاتینیوم است. هَکوم همه تروفی‌های این عناوین را به تازگی باز کرده است.

او می‌گوید: «تا زمانی که بازی‌ کردن و تروفی گرفتن در نظر باشد برای من هیچ حد و حدودی وجود ندارد. بازی را زیر و رو می‌کنم تا وقتی که شکستش دهم و پلاتینیوم آن را تصاحب کنم. سایر بازیکنان شاید بازی کردن تعداد زیادی بازی برایشان احساس خجالت‌آوری داشته باشد چرا که این افراد ضعیف هستند و از روحیه لازم برخوردار نیستند. از این می‌ترسند که دیگران چه چیزی درمورد آن‌ها می‌گویند. من به این چیزها توجهی نمی‌کنم و این باعث درخشش شکارچیان برتر تروفی است.»

یکی از عناوینی که هَکوم از آن با افتخار یاد می‌کند، Gun Smoke است. عنوانی در سبک آرکید از Capcom. علی‌رغم این که Gun Smoke تنها دو تروفی دارد و به پایان رساندن بازی عملا تنها ۳۰ دقیقه زمان می‌برد، بازکردن تروفی دوم به شدت سخت است و نیاز به یک عملکرد عالی در مقابل ۱۰ باس‌فایت‌ بازی دارد. با این وجود، هَکوم خود را با عزم و وسواسی که دارد به داخل این ماموریت انداخت. چیزی که شاید برای همه به غیر از بازیکنان هاردکور غریب باشد. گرفتن این تروفی ۲ و نیم روز متوالی طول کشید. حال سوال واضحی مطرح می‌شود: او از کجا این مقدار زمان را برای انجام تمام این کارها پیدا می‌کند؟

هَکوم ماموریت شکار پلاتینیوم‌ را یک امر «عادی و روتین» در زندگی‌اش می‌داند. وی می‌گوید:

«من سر کار می‌روم و سپس به خانه برمی‌گردم، غذا می‌خورم و برای ساعاتی بازی می‌کنم. مدتی را در کنار خانواده‌ام می‌گذرانم، کمی به بیرون می‌روم و سپس به سراغ بازی کردن برمی‌گردم و می‌خوابم. در روز پنج‌شنبه دوستانی دارم که به خانه‌ام می‌آیند و ما بازی‌های چند نفره را بازی می‌کنیم.این همان روزی است که من کم‌ترین تروفی‌ها را باز می‌کنم.»

اگر این برنامه با آن برنامه زمان‌ صرف‌‌کن که برای پیشتاز پلاتینیوم جهان پیش‌بینی کردید جور در نمی‌آید، هَکوم توضیح می‌دهد که چطور شغلش که در یک شرکت اقتصادی بزرگ، این انعطاف زمانی را که نیاز دارد به او می‌دهد. او دستگاه Vita خود را سر کار می‌برد تا در زمان‌هایی که حوصله‌اش سر رفته است با آن کار کند و حتی در مواقعی دستگاه PS4 خود را نیز با خودش به سر کار می‌برد. بعضی اوقات از این حد هم فراتر می‌رود:

«حتی زمانی که در خواب هستم، بعضی اوقات با باز گذاشتن بعضی از بازی‌ها با یک کنترلر توربو مرتب یک دکمه را می‌زنم و به این صورت بازی می‌کنم تا امتیازاتی به دست بیاورم و یا یک کاری را دوباره و دوباره انجام دهم. با این حساب شاید ۷۰ تا ۱۲۰ ساعت‌ِ من در هفته به بازی کردن می‌رود.»

دنیای بازی هَکوم تنها به پلی‌استیشن ختم می‌شود. موقعی که در مورد کنسول Switch از او سوال می‌شود، می‌گوید: «به کنسول‌های دیگر علاقه‌ای ندارم». در کنار تروفی‌های پلاتینیوم، تفاوت کلیدی دیگری بین چگونه جایزه دادن سونی و ماکروسافت به بازیکنان اختصاصی خود دارد و این تفاوت موجب ناامیدی زیاد برای هَکوم می‌شود.

پیشتاز گیمراسکور یا اچیومنت در ایکس‌باکس کاربری با گیمرتگ Stallion83 است که در ماه مارس به یک میلیون و پانصد هزار گیمرپوینت رسید. 

ایکس‌باکس در اینجا باهوش عمل کرده و از او به عنوان قهرمان گیمراسکور به صورت غیررسمی استفاده تبلیغاتی می‌کند. Larry Hryb که جهانیان او را با اسم ماکروسافتی خود یعنی Major Nelson می‌شناسند، در زمانی که Stallion83 در نقاط حساس شکار گیمراسکور بوده، او را تشویق می‌کرده است. کمی بعد از عرضه ایکس‌باکس وان نیز مصاحبه‌ای از این شخص در کانال رسمی Xbox Wire منتشر شد.

ماکروسافت Stallion83 را به عنوان یک سلبریتی دنیای بازی، یک گیمر هاردکور و الگو معرفی می‌کند. این داستان برای هَکوم متفاوت است. زمانی که از او در مورد این که آیا سونی تقدیری از او به عمل آورده یا خیر سوال می‌شود، می‌گوید:

«متاسفانه هیچ تقدیری در کار نیست. حتی یک تشکر خشک و خالی برای انجام این همه بازی روی PSN. به عبارت دیگر، سونی با من مثل بقیه رفتار می‌کند.»

حداقل بازیکنان پلاتینیوم هم‌دیگر را دارند. هَکوم از رقابت دوستانه بین خودش و roughdawg4 می‌گوید. او به این نکته اشاره می‌کند که بسیاری از شکارچیان برتر تروفی با یک‌دیگر بازی‌های co-op را انجام می‌دهند و حتی به هم کمک می‌کنند تا تروفی‌های بخش چند نفره را باز کنند.

اما با این همه، نبود یک شناخت رسمی از او هم‌چنان دردآور است. یک ناامیدی که در زمان پاسخ به امکان پایان‌پذیری تعقیب تروفی‌های پلاتینیوم کاملا مشهود است.

«اگر از طرف سونی کمی مورد تقدیر قرار می‌گرفتم، شاید از شکار تروفی بیشتر لذت می‌بردم چرا که توسط شرکتی حمایت می‌شدم که عاشقش هستم. اما این شرکت علاقه‌ای به وفادارترین مشتریانش نشان نمی‌دهد.» با این حال به نظر می‌رسد شکار تروفی هَکوم به این زودی‌ها به پایان نخواهد رسید.

«  هر روز می‌خواهم که این کار را کنار بگذارم اما آن‌قدر به تروفی‌ها اعتیاد پیدا کرده‌ام که نمی‌توانم.»

نوشته شده در: 25 ارديبهشت 1396
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Nioh 8 Minutes Gameplay
  • NiOh: The Two Samurai who Fight for the Land Trailer
  • موسیقی بازی‌ها: Nioh
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

هاردکوروالمومنین هستن ایشون
کار ندارم که انقدر به فکر تروفیه که شاید لذت گرافیک و گیم پلی و داستان بازیارو از دست بده ذات اصلی گیم براش مهم نباشه که خودمم این حرکتو دوس ندارم اینیم که نوشتید ماکروسافت پشتیبانیش عالیه شکی توش نیست مثل انحصاریای سونی ولی اگه اینو نمینوشتید که شرکتش مثل هتل اونجا هم ps4 میبره سرم میکوبیدم به دیوار
لایک داری داداش
همین طوری ادامه بده حتما یه روز سونی ازت همون طور که لیاقت داری تقدیر می کنه و همین طور بچه ات وقتی بزرگ شد به داشتن همچین پدری افتخار می کنه ادامه بده و همین طوری برو جلو موفق باشی
.
.
.
(نظرات بنده به عنوان یک PC فن بی تعصب و عشق گیم نوشته میشه قابل توجه دوستان متعصب و بی عشق نسبت به گیم)
دوستان عزیز.
شخصی که از پلات کردن خوشش میاد و ازش لذت میبره.مثل کسی هست ک دنبال یه هدفی هست و برای رسیدن بهش سخت تلاش میکنه وقتی به هدفش میرسه چقد واسش لذت بخشه؟پلات کردنم همینطوریه حق نداریم
بگیم یارو بیکار بوده دور چشمش گود افتاده به ما ربطی نداره .اینا شخصیه.
من تا حالا یکبارم لیست اچیومنت ها یا تروفی ها رو ندیدم و دلم میخواد از بازی لذت ببرم.نمیخوام موقع ماموریت
ذهنم مشغول بشه که .اره الان وقتشه ک فلان تروفی رو بگیرم و از لذت نبرد غافل بشم
میگم که این نظر شخصی من در مورد بازی هایی هست ک خودم انجام میدم
اما یکی دیگه اینطور فکر میکنه که چقدر لذت بخشه همزمان با نبرد یا.. فلان تروفی رو بگیرم
بحث پلات کردن یا نکردن کاملا شخصیه.به نظرات شخصی دوستانمون احترام بذاریم
من فقط بازیایی ک عاشقشونم و ازش لذت میبرم پلات کردم و چارتا پلات دارم. tlou رو سه ساله دارم و مولتیش رو بازی میکنم و پلاتش کردم وای خدایا اینقدر عالی بود سه بار رو حالت grounded بازی رو تموم کردم تو این سه سال، بلادبورن بعد سیصد ساعت گیم پلی پلاتینیوم کردم اصا اهمیتی به پلات نمیدادم ولی تجربه فراموش نشدنی ای بود و هنوزم دارم بلادبورن رو بازی میکنم، دارک سولز 3 بعد سیصد و پنج ساعت و نیوگیم پلاس هفت تصمیم گرفتم پلاتینیومش کنم و بزودی نسخه کمپلت ادیشن رو هم میگیرم دی ال سی های بازی رو برم و وداعی با سولز داشته باشم دارک سولز دو هم تجربه لذت بخشی بود با 200 ساعت گیم، پلات بعدی هم اگه وقت کنم و کارم اجازه بده nioh و lord of fallen و شاهکار صنعنت گیم سه گانه بایوشاک شایدم the surge گمونم برنامه امسالم برا بازی جوره. خدایا میشه دیمن سولز و دارک سولز یک هم ریمستر برا ps4 شن کی دیگه میره ps3 بگیره....
مردید Gran turismo پلات کنید
باز کردن تروفی ها لذت خاص خودشو داره ولی تا این حد دیگه بری خوب نیست چون رقابت خیلی سنگین بشه دیگه نمیتونی ول کنی هی میگی نکنه کیی از من جلو بزنه نه از بازی چیزی میفهمی هم وقت و زندگیت تلف میشه .
لطفا لیست فارسی اچیومت های dead rising 4 بزارید
من خيلي علاقه اي به تروفي گرفتن و پلات كردن ندارم و بازيايي هم كه پلات كردم معمولا اكثر تروفي هاشون رو در جريان بازي گرفتم واسه همين رفتم اون چن تاي باقي مونده رو وقت گذاشتم و گرفتم
اما تنها بازيي كه خيلي دوست دارم پلاتش رو داشته باشم ويچره كه اتفاقا يكي از برنامه هام واسه تابستونه
خدا به دادت برسه چه تابستونه بدی خواهیم داشت
اره خلاصه تابستون ديديد من اعصاب ندارم به دل نگيريد
مشاهده 2 پاسخ دیگر
من فقط دارک سول 1 تا 3 و بلاد بورن رو پلات کردم اونم نه که بخوام اینقد بازی کردم دیدم تروفی پلات داد به خدا حتی لیست تروفی هاشم نگا نکردم ولی بعضی بازیا با عمه ادم شوخی میکنن یر پلات شدن دمش گرم این همه بازی پلات داره