شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش کنسول‌‌های بازی و لوازم جانبی
پیش نمایشی بر Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
نویسنده:
صفحه شخصی من وبلاگ من - حامد زاهدی، کارشناسی حقوق و ساکن آبادان ...
User_image

پیش نمایشی بر Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

"به قلم حامد زاهدی"

کرش وارد می‌شود!

چه موجود نارنجی رنگ خنگی به جز کرش را سراغ دارید که کوچک و بزرگ، پیر و جوان، دختر و پسر و همه و همه از دیدن حرکات بامزه آن به وجد نیاید؟ کرش مسافت طولانی را از کنسول نسل پنجمی به سوی کنسول نسل هشتمی طی نموده و هم‌اکنون در اواخر راه و رسیدن به ایستگاه جدیدترین کنسول سونی است. چطور است که با این پیش نمایش مقدمات ورود کرش را فراهم کنیم؟ چرا ایستاده‌اید؟! دست بجنبانید که دیگر فرصت زیادی باقی  نمانده است.

داستان تولید

همه‌چیز از همایش PlayStation Experience سال 2015 کمپانی سونی آغاز شد. اگر به یاد داشته باشید آقای "شاون لیدن"، مدیر بخش سونی در ایالات متحده با لباسی قدم برروی استیج نهاد که همگان را انگشت بر دهان گذاشت؛ بله، وی لباسی با زمینه تیره اما عکس شخصیت کرش باندیکوت بر تن داشت. همین کافی بود تا مجددا جرقه‌ای در ذهن بازیکنان به‌وجود بیاید که آیا نسخه جدیدی از کرش باندیکوت در دست ساخت بوده است؟ در نهایت کمپانی سونی جلوی بسیاری از تفکرهای خلاق را گرفت و گفت: ما در حال حاضر تنها به دنبال یک نسخه بازسازی شده با نام Crash Bandicoot N. Sane Trilogy هستیم. 

در سه گانه Crash Bandicoot N. Sane Trilogy میزبان نسخ بازسازی شده سه بازی Crash Bandicoot، Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back و Crash Bandicoot: Warped هستیم که هرکدام با ارائه داستانی نسبتا مشابه شخصیت دوست داشتنی کرش را به جنگ دکتری دیوانه می‌کشاند.

باید منتظر چه بود؟

دکتر "نئو کورتکس" (Dr. Neo Cortex) شخصیت منفی این سری‌بازی محسوب می‌شود که با استفاده از علم و تکنولوژی منحصر بفردش قصد سلطه بر دنیا را دارد اما آگاه نیست که کرش با تمام سادگی‌ها و کارهای احمقانه‌ای که انجام می‌دهد بزرگترین مانع او در رسیدن به خواسته است. در قسمت اول Crash Bandicoot که در سال 1996 برای کنسول به‌یادماندنی پلی استیشن 1 منتشر گردید، کرش به دنبال یافتن و نجات معشوقه خود "تاوانا" (Tawna) که توسط دکتر نئو و "بریو" (Brio) اسیر شده است قدمه به سرزمینی به عجیبی خود می‌گذارد. اگر بخواهیم نگاهی دقیق‌تر به شخصیت دکتر کورتس داشته باشیم باید بگوییم که وی دانشمندی ایده پرداز بوده که به خاطر نظریه‌های دیوانه‌واری که ارائه داد از سوی مجمع و جامعه علمی طرد گردید. حال دانشمندان دیوانه قصه ما با تشکیل ارتشی جهنمی قصد دارد که ایده‌های بی‌رحمانه خود را به مرحله اجرا رسانده و عواملی که باعث انزوای او گشتند را منهدم سازد.

از زمان عرضه نسخه اول Crash Bandicoot مدت زیادی نگذشته بود که با حجم وسیعی از استقبال روبرو گشت؛ به گونه‌ای که کمتر پلی استیشن 1 بازی را می‌یافتید که حداقل یک بار اقدام به تجربه این عنوان نکرده باشد؛ همین عامل سبب شد که شرکت ناتی داگ و استودیو " ویوندی یونیورسال" (Universal) به فکر ساخت نسخ بعدی آن بگیرند.

گیم‌پلی بازی Crash Bandicoot بسیار ابتدایی اما هیجان‌انگیز تلقی می‌شود. نخستین سکانس بازی شخصیت کرش را نشان می‌هد که برروی شن‌های ساحل جزیره Wumpa به هوش می‌آید و بعد از اینکه هوشیاری خود را به دست می‌آورد کنترل بازی در دست بازیکن قرار می‌گیرد. کرش با پرش‌‌های بلند خود می‌تواند از موانع موجود عبور کرده یا جعبه‌های موجود در بازی را شکسته و محتویات درون آن را کسب نماید. حرکات چرخشی اما ساده کرش را نباید از یاد برد؛ وی با یک چرخش ساده دست و پا (که بیشتر شبیه ورزش باستانی و پهلوانی زورخانه است!) دشمنان را از سر راه برداشته و به این طرف و آن طرف پرتاب می‌کند؛ گرچه نباید از یاد برد که همین حرکات چرخشی گاها باعث برخورد با جعبه حاوی بمبی می‌شود که باعث مرگش می‌شود.

 

Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back دومین نسخه از این سری‌بازی بوده که در عنوان N. Sane Trilogy تجربه خواهید کرد. داستان بازی دنباله نسخه اول محسوب می‌شود. زمانی که کرش موفق به نجات معشوقه خود یعنی تاوانا و غلبه بر دکتر دیوانه ما می‌شود، کورتکس درون چاهی سقوط کرده و زمانی که چشمانش را باز می‌کند خود را در غاری نسبتا بزرگ می‌بیند که پر از کریستال‌های درخشان است. دکتر کورتس با استفاده از این کریستال‌ها آزمایشگاهی مخفیانه درست می‌کند و باری دیگر فکرهای شومی در ذهنش می‌پروراند. در پی ماجراهایی که خودتان تجربه خواهید کرد، کرش خود را مسئول می‌بیند که با وارد شدن بر دروازه‌هایی اسرارآمیز به مناطق مختلف سفر کرده و کریستال‌های کارگذاری شده توسط دکتر کورتکس را جمع‌آوری کند تا مانع تحقق اهداف ترسناک او شود.

از تفاوت‌های این نسخه می‌توان به مراحل فرعی اشاره نمود. ناتی داگ به‌خوبی پتانسیل نهفته درون این آی‌پی را یافته و با به روی کار آوردن راه‌های مختلف بازیکنان را بیشتر از پیش درگیر مراحل کرده‌اند. هر دروازه‎‌ای که واردش می‌‎شوید از سطوحی مختلف تشکیل شده که برای طی نمودن آنان باید از پس چالش‌های گوناگونی بربیایید. چرخش‌های شخصیت کرش در این نسخه بسیار تندتر بوده و برخی از منتقدین آن را با نام طوفان تورنادو خطاب کرده‌اند که می‌تواند از پس هر مانعی بربیاید. یکی از نکات حایز اهمیت در Crash Bandicoot 2: Cortex Strikes Back توجه به تعداد جان‌هایی است که دارید. اگر حواستان به جان‌هایی که دارید نباشد Game Over شده و مجبور به شروع مجدد بازی هستید که در مواقعی بسیار اعصاب خوردکن بوده و برای ساعاتی از انجام مجدد بازی پرهیز می‌کنید؛ البته ناگفته نماند که اگر جعبه‌های درون بازی را بشکنید میوه‌های Wumpa به شما تعلق می‌گیرد و با جمع‌آوری 100 Wumpa یک جان به مجموع جان‌های شما افزوده خواهد شد.

انتظارات ما

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy را باید مثل یک بلیت گران بها سفر در زمان قلمداد کرد که بازیکنان قدیمی را به جزیره‌ای آشنا اما با گرافیکی بالاتر دعوت می‌کند. همانطور که تیم سازنده در این خصوص گفته، ما در این نسخه بازسازی شده با محتوای جدیدی روبرو نخواهیم بود و تنها بافت‌های اجزای محیط بهبود یافته است که موجب به تصویر کشیده شدن محیطی جذاب‌تر از گذشته هستیم. آنچه که ما از ناتی داگ انتظار داریم این بوده که Crash Bandicoot N. Sane Trilogy بهانه‌ای برای به‌یادآوردن این آی‌پی قدرتمند و معرفی نسخه جدید این سری‌بازی هستیم. تا به الان هیچکدام از سازندگان و ناشر در این خصوص صحبتی نکرده‌اند اما این امر دور از ذهن نخواهد بود.

سخن آخر

شاید سه گانه کرش باندیکوت حاوی بخش و گیم‌پلی جدیدی نباشد و به‌گونه‌ای شاهد تکرار مکررات با گرافیکی مدرن و نسل هشتمی باشیم اما بدون شک هر دو گروه بازیکنانی که تاکنون اقدام موفق به انجام این عنوان هیجان‌انگیز شده یا نشده‌اند، سود خواهند برد چرا که با عنوانی بی‌همتا روبرو هستیم. در آخر لازم به‌ذکر بوده که بازی Crash Bandicoot N. Sane Trilogy در تاریخ 9 تیر 96 به صورت انحصاری برای کنسول PS4 عرضه خواهد شد.

نوشته شده در: 26 خرداد 1396
دسته: پیش‌نمایش
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Sewer or Later Gameplay
  • موسیقی بازی‌ها: Crash Bandicoot N.Sane Trilogy
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - Crash Bandicoot 2 Hang Eight Gameplay
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

چه خاطراتی دارم با این بازی. باps1دو نفره بازی میکردیم.هییییییی
اینا چین تیم ریسینگ و بدید
یادمه کلوب که میرفتیم اون موقع دستگاه سگا بود باید ژتون مینداختیم هر ژتون ۴۵ دقبقه بود دونه ای ۱۰۰ تومن با بچه میرفتیم کوبات بازی میکردیم
بعد یک مدتی که کلوب نرفته بودم باز با هم کلاسیا مدرسه رفتیم کلوب
دبستانی بودیم
دیدیم یک دستگاه بزرگ سفید آورده با چندتا بازی
هر ژتون نیم ساعت ۱۰۰ تومن
دیگه بعد اون کراش ۴ (ماشینیه اسمشو یادم نمیاد) و تیکن هیوانی (اینم حتی نمیدونم چی بود اسمش)چه حالی میداد واقعا یادش بخیر
یک مدت بعد هم مدال افتخار دو نفره با کراش ۵

...
آقا اسمه این تکن حیوانی رو فهمیدی به منم بگو.
الان که خوندم یه هجوم خاطرات به ذهنم اصلا منو ریخت بهم
اره اون تکن حیوانی خیلی خوب بود . من همیشه اون زنیکه ی بد لباس رو بر میداشتم که تبدیل به خفاش میشد هنوز صدای خنده ی شیطانیش وقتی که راند رو برنده میشدی تو سرمه
اسم بازیش bloody roar 2 بود
مشاهده 2 پاسخ دیگر
تنها بازی که وقتی شروع به بازی کردنم میکردم همه ناراحتی هامو فراموش میکردم و فقط ازش لذت میبردم. اگه تونستم حتما میخرمش
سونی تو مال مونی