شاتل‌لند - گیم‌سنتر
فروشگاه گیفت کارت
 
فروش لپتاپ و الترا بوک فروش محصولات MSI
بازی تانکی آنلاین فروش کنسول‌‌های بازی و لوازم جانبی
ریشه تمام زیبایی ها
نویسنده:
صفحه شخصی من - بنده سردبیر سایت پردیس هستم، قریب 29 سال...
User_image

Rayman Origins به خاطر اینكه یك بازی 2D به شكل Side-Scroller است، هیچ گاه سعی نمی كند که یك عنوان Old School باشد، چون نمی خواهد یك عنوان قدیمی باشد. از طرفی می توان این بازی را یك عنوان Old School نامید، چون یك بازی سخت است. منظور ما سختی مثل Demon's Souls نیست، ولی با این حال بازی جهنمی برای شما خواهد بود! شما در Rayman Origins خواهید مرد و اتفاقاً زیاد هم خواهید مرد، ولی با این موضوع كنار خواهید آمد، چون طراحی بازی خیلی دقیق بوده و پیچیدگی آن بسیار لذت بخش است. Rayman پس از كنار گذاشتن Rabbidها به قلمرو پلتفرمینگ ها بازمی گردد و اینبار با دوست Co-Op خود در ماجرایی واقع در دل یك طراحی نقاشی مانند قرار می گیرد.

Ubisoft اینبار با UbiArt خیلی حرفه ای تر و خیلی ساده تر طراحی های خود را انجام می دهد. طرح های Rayman Origins بسیار زیبا هستند و موجودات فراوانی در آن وجود دارند. این دنیایی است كه هیولاهای چسبناك در آن كمین كرده اند تا با صدایی مهیب به سراغ شما بیایند. داستان بازی آن طور پیچیده نیست كه شما را اذیت كند. دنیای The Glade of Dreams به هم ریخته است و انجمن فرشتگان به یك قهرمان برای آرام كردن اوضاع نیاز دارند و این قهرمان كسی نیست جز Rayman. شما به همین سادگی در یك دنیای بسیار پر جزئیات قرار می گیرید كه در آن نزدیك به 60 مرحله با 12 محیط مختلف انتظار شما را می كشند. چشم انداز، تنها چیزی نیست كه Ubisoft روی آن تأكید داشته است.

همانند Mario Galaxy 2D قول داده شده كه این بازی ایده های فوق العاده زیادی دارد. در یك مرحله جنگلی از روی درخت ها می پرید و در یك مجرای آب به پایین لیز می خورید و تعداد زیادی اشیاء قابل جمع آوری با صدای جلینگ جلینگ جمع می كنید و حال نوبت به یك Boss Fight می رسد و شما از زیر زمین تا روی آن از دست او فرار می كنید و این در حالیست كه دهان بزرگ و پر از دندان این هیولا در تعقیب شما است و پس از آن به داخل یك غار می روید كه باید از Stalactiteها جاخالی دهید و یا قبل از این كه مواد مذاب به شما برسد، از روی آن ها بپرید. بازی شما را به انواع و اقسام محیط ها و موقعیت ها می برد و از هر ایده ای كه در آستین دارد، نهایت استفاده را می كند.

برای مثال شما 10 دقیقه اكشن نفس گیر فقط با یك صفحه كاملاً ابری و تعدادی خفاش در میان آن را تجربه می كنید كه باید با از بین بردن خفاش ها راه خود را از میان ابرها به بیرون پیدا كنید. ایده ساده ای به نظر می رسد، ولی سازندگان مدام نوآوری را به آن تزریق می كنند و معماها و پیچش های زیادی را سر راه شما قرار می دهند، برای لحظاتی شما كاملاً حضور خود را فراموش می كنید و در دنیای بازی غرق می شوید. Origins به قدری سرگرم كننده هست كه خودتان به تنهایی آن را تمام كنید، ولی تجربه آن در بخش Co-Op چیز دیگری است. می توانید به صورت چهارنفره روی یك تصویر به هم كمك كنید تا مراحل را بگذرانید. این Rayman خیلی شبیه به New Super Mario Bros Wii كار می كند كه با اضافه شدن افراد بیشتر به آن سخت تر می شود.

هر شخصیت دیگر به غیر از Rayman عملكرد و انیمیشن خاص خود را دارد، ولی همه آن ها در حركات بنیادی یكی و بامزه هستند. می توانید سر هم دیگر را به در و دیوار بكوبید و انیمیشن جالب آن ها را مشاهده كنید. همانند Mario وقتی بمیرید، در یك حباب قرار می گیرید و باید صبر كنید تا بازیكن دیگر شما را آزاد كند. شاید Mario به این نیاز نداشته باشد كه همانند بازی های قدیمی شود، ولی Rayman واقعاً به این موضوع نیاز دارد. این قهرمان ما در چند سال اخیر شكست های زیادی داشته و در Mini Gameهای زیادی فرستاده شده و تحت نام های دیگر عرضه شده است. پس این خیلی خوب است كه مشاهده كنیم او با Origins دوباره بازمی گردد. Ubisoft راه عالی برای بازگرداندن قلب كارتونی او پیدا كرده و به نظر می رسد که این بازی تمام ایده های قدیمی را جمع كرده تا دوباره حس تازه بودن داشته باشد.

نویسنده: حمیدرضا نیکوفر

نوشته شده در: 24 مرداد 1390
دسته: مطلب متفرقه
این ویدئوها رو دیده‌اید؟
  • دانلود موسیقی متن بازی Rayman Origins (نسخه کامل)
  • Rayman Origins
  • Rayman Origins
 

آموزش آنریل انجین 4آموزش آنریل انجین 4

آموزش یونیتی سه بعدیآموزش یونیتی سه بعدی

آموزش یونیتی دو بعدیآموزش یونیتی دو بعدی

آموزش سی شارپ در یونیتیآموزش سی شارپ در یونیتی

آموزش واقعیت مجازی در یونیتیآموزش واقعیت مجازی در یونیتی

آموزش گیم میکر استودیو آموزش گیم میکر استودیو GameMaker
 
 
ثبت دیدگاه
 
جهت ثبت دیدگاه باید سه روز از ثبت نام شما گذشته باشد.
 

این بازی یه شاهکاره
بی نهایت جذاب و یکی از بهترین های E3
عالیه حتما میخرمش
ماله لایوه؟؟
باید سرگرمکننده باشه..
ممنون
برای داداش کوچیکم میخرمش
نخرم دق میکنم میمیرم چون فوق العاده است
پس کو pc???????????????????????????????????????